A tanfolyamról
A folyamatosan változó, kihívásokkal teli környezetben, vagy a mindennapok rohanásában gyakran érezzük úgy, hogy nincs semmire időnk. Feszítenek a feladatok, szorongatnak a megoldatlan problémák…, egyre feszültebbek, türelmetlenebbek, frusztráltabbak, idegesebbek vagyunk, miközben én-erőnk, belső energiánk egyre csak fogy. A hosszabb távon jelentkező nyomás, a distressz számos, a munkahelyi teljesítőképességet veszélyeztető negatív hatással jár, a motiváció csökkenésétől a „közömbösségtől” kezdve egészen a pszichoszomatikus megbetegedésekig. Jó lenne pihenni, töltekezni, kikapcsolódni, de nem tudjuk, hogyan fogjunk hozzá, nem ismerünk olyan technikákat, amelyek révén magunkat és/vagy az általunk vezetett csapatot újra energizált állapotba tudnánk hozni. A tréning segít átgondolni magunkat és az általunk irányított csoportot / szervezetet energiagazdálkodás szempontjából és hatékony módszereket javasol a feltöltődésre mind egyéni, mind szervezeti szinten.
A program ötleteket és technikákat ad a vezetők és munkatársak számára saját maguk és az általunk vezetetett szervezet re-energizálására. Módszertana interaktív, gyakorlatközpontú, csoportos tréning.
Célcsoport: funkcionális és team-orientált területen dolgozó vezetők és munkatársak
Időtartama: 2x1 nap
Tematika
- Egyéni és csoportos energia audit
- Energia állapotaink
- Az energizált szervezet jellemzői
- Szervezeti energizálás 3 fő tényezője
-
A vezető szerepe környezete energizálásában:
- Mit tehet a vezető, hogy csapatában optimális legyen az energiaszint?
- energizáló kommunikáció kulcshelyzetekben (lelkesítés-motiválás, feszültség oldás, pozitív értékű szavak, biztatás, dicséret, negatív attitűd átfordítása stb.)
- Stratégiai feltöltődés/kivonódás.
- Energia rituálék szerepe az energia-menedzsmentben
- A fizikai, emocionális a mentális energia összetevői
- Szellemi-, fizikai-, lelki egyensúly megtalálásának technikái
-
Saját „energia akciótervem”: új egyéni és vezetői rutinok bevezetése